Google adwords nedir ?
Adwords Sem

Google Adwords Hakkında Kısa ve Etkili Bilgiler

Google Adwords Nedir?

Google Adwords, dünyanın en büyük arama motoru olan Google’da doğal arama sonuçlarında geride kalan web sitelerini açık arttırmalı Tıklama Başına Maliyet(TBM) sistemiyle işletmenizin sağladığı hizmet veya ürünlerle alakalı olarak aranan kelimelerde sitenizin Google aramalarında üst sıralarda çıkmasını sağlayan ücretli bir araçtır.

Belli bir bütçe var mıdır ?

Google Adwords’de reklam vermek her bütçeye göre bulunmaktadır , bu da en iyi özellikleri arasındadır. Maksimumum veya minimum fiyat verilmemektedir.

Neden reklam vermeliyim ?

Günümüz de bir bilgiye ulaşmak için genelde internet aracını kullanıyoruz. Bir kişinin sizin sitenize girme olasılığını arttırmak için Google Adwords’e ihtiyacımız var.

Reklamım nerede görüntülecek ?

En üst konumda Maksimum 3 adet reklam,

Sağ konumda ise Maksimum 8 adet reklam yer verilir.

Bazı durumlarda arama sonuçlarının en alt kısmında da Maksimum 3 adet reklam gösterilecek şekilde de olabilir.

 

Reklam süresi var mıdır ?

 

Reklam gösterimlerinizi istediğiniz zaman başlatıp, istediğiniz zaman durdurabilir daha sonra tekrar gösterime alabilirsiniz.

 

Reklam hangi konumlarda görünür ?

Sizin istediğiniz gün zaman aralığın da , istediğiniz konumda gözükebilir. Bu sizin seçiminize bağlıdır.

Reklamlarımı nasıl gösterebilirim ?

Mevcut Google hesabınız ile Google Adwords üzerinde giriş yaparak reklamlarınızı göstermeye başlayabilirsiniz. Ya da Google Partners üzerinden reklamlarınızı yönetecek ajanslardan reklam analiz ve stratejileri tavsiyeleri de alabilirsiniz.

Bütçemi Nasıl Ayarlayabilirim ?

Planlanmış herhangi bir reklam bütçeniz varsa bu bütçe üzerinden de ilerlenebilir, ya da aklınızdaki Arama Anahtarlarını belirleyebileceğiniz Anahtar Kelime Planlayıcı’yı kullanarak ikisini de tek bir yerden kolayca yapabilirisiniz.

Reklam Metnini Nasıl Yazmalıyım ?

Sitenize daha çok tıklanma almak için öncelikle iyi , özgün kaliteli bir reklam metni yazılmalıdır. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz ?

Öncelikle doğru reklam projesi belirlemeliyiz yani neyi istediğimizi , gerçek hedefimizin ne olduğunu bilmeliyiz. Marka mı yapmak istiyorsunuz yoksa hızlı satış mı yapmak istiyorsunuz ? Bu yüzden hedef belirleme önemlidir.

Verecek olduğunuz reklam metniniz sayfa içeriği ile orantılı olmalıdır. Böylelikle reklam metninizin daha etkileyici ve güçlü olacaktır. Detaylara inmeniz size daha da yardım edecektir.

Tamamı büyük harflerden oluşan kelimelerin (BİTİYOR) Google Adwords tarafından kabul edilmeyeceğini de bilmeniz de fayda var.

Bir Yorum Yazın