Seo

Local SEO nedir?

Local Seo Nedir ?

Hizmet veya ürünlerinizi , bulunduğunuz bölge üzerinde müşteri potansiyelinizi bulmak adına yapılan teknik ve çalışmaların kendisine denir. Bundan dolayı sunduğunuz hizmeti veya ürünleri ilk etap da Türkiye veya Dünya üzerinde açmak yerine , İstanbul vb şehirler için Yerel SEO teknikleri ve yöntemleri kullanmanız web siteniz açısından kararlı bir ilerleme olacaktır. Standart çalışmalar üzerinde devam ederken ilk etap da Yerel SEO çalışmalarını tercih etmeniz ilerleyen zamanlar da çok daha fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda Yerel SEO yöntemi ve teknikleri ile yaptığınız çalışmalar daha hızlı, aktif ve olumlu sonuçları elde edebilirsiniz.

Local SEO çalışmalarında aramalar çok aza indirgendiği için konum ve haritalar analizlerin temel taşıdır. Küçük ya da normal düzeyde ki firmalara uygulanabilirliği olan bu çalışmalar daha az bütçe ve hizmetiyle daha yaygın bir otorite olmak yerine daha küçük bir alanda büyük bir etkiyi hedeflemektedir.

Yerel arama bölgesel sonuçlar dahi kullanıcı bölgesine göre ayarlanır. Bu çalışmalar düzenli entegrasyona dikkat çeker.

Bu şekilde işletmeler, web sitelerinin yerel veya bölgesel aramalarda sıralamalarını artırabilir.

 

Local Seo Çalışması Nasıl Yapılır?

Bunun için Google My Business Kaydı oluşturmanız, harita, adres, telefon bilgilerinizin doğrulanması ve local bir bölgeden sitenize gelen etkileşimler çok önemlidir. Ayrıca diğer Seo faktörleri de başarı şansınızı arttıracaktır.

Kısaca yapmanız gerekenler:

Google My Business sayfanızı oluşturun Ve Adres Telefon gibi bilgilerinizi Doğrulayın.
İlgili sayfalarınızı yerel anahtar kelime verileri ile optimize edin.
Google’daki müşterilerinizin orijinal yorumlarını ekleyin.
Yerelleştirilmiş link building yapmaya odaklanın.

Ve en önemlisi kendi bölgenizden ziyaretçi çekip sitenizde kalması ve etkileşimde bulunması için çalışın…

 

Bir Yorum Yazın